روغن زیتون و دیابت

 

 

 

دیابت (مرض قند) چیست؟

دیابت ملیتوس یکی از مشکلات اصلی سلامت در کشورهای توسعه یافته بوده و ششمین عامل مرگ در این کشورها محسوب می شود. این بیماری یکی از بیماری های متابولیک(سوخت وسازی)اصلی بوده و از لحاظ پتانسیلی بسیار قوی است زیرا می تواند منجر به عوارضی گردد که شدیداً به سلامتی آسیب می رسانند، مانند بیماری های قلبی- عروقی،ناتوانی کلیه،کوری،ناهماهنگیهای دوره ای گردش خون و... .

دو نوع دیابت ملیتوس وجود دارد : نوع اول یادیابت وابسته به انسولین،که در کودکان و نوجوانان یافت می شود، نوع دوم یادیابت غیر وابسته به انسولین، که اغلب در بزرگسالی و عموماً از 40 سالگی به بعد اتغاق می افتد.

برای کنترل نوع اول نیاز به انسولین می باشد اما برای نوع دوم که رایجتر نیز می باشد، عموماً همراه با چاقی همراه می باشد و نیاز به درمان انسولینی ندارد. امروزه شخصی را دیابتی در نظرمی گیرند که پس از گذشت 2 ساعت از مصرف بالای گلوکز از راه دهان، افزایش سریعی در میزان قند خون از 126 به 200 اتفاق می افتد. عدم تحمل گلوکز وضعیتی است که در آن شخص میزان قند خون بالایی (بین 110 تا 125 )، بدون هیچ نشانه واضحی از بیماری داشته باشد. این موقعیت احتمال آسیب دیدن از دیابت را در آینده افزایش می دهد.

روغن زیتون و دیابت

یک رژیم سرشار از روغن زیتون نه تنها درمان مناسبی برای دیابت است،بلکه به جلوگیری یا به تاخیر انداختن حمله بیماری نیز کمک می کند. چگونگی این مطلب با جلوگیری از مقاومت انسولین و عوارض مضر ممکن با زیاد کردن کلسترول HDL، کم کردن تری گلیسریدها و اطمینان از میزان قند خون و کم کردن فشار خون ،قابل توضیح می باشد.

ثابت شده است که یک رژیم غذایی سرشار از روغن زیتون ،دارای چربی های اشباع شده کم، غنی از کربوهیدرات ها و فیبرهای حل شدنی میوه، سبزیجات و حبوبات، موثرترین درمان برای دیابت هستند. بعلاوه کاهش لیپوپروتئینهای کم تراکم بد،این نوع رژیم غذایی، کنترل قند خون را بهترکرده و حساسیت انسولین را زیاد می کند. این مزایا در دیابت های کودکان و بزرگسالان به اثبات رسیده اند.